Pavojingų atliekų utilizavimas

Senų automobilių utilizavimas

Grįžti atgal

Eksploatacijai netinkamas arba nevažiuojantis automobilis yra laikomas atlieka. Iš automobilio į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą sukeliantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai teršti aplinką. Plastikas, guma ar kitos automobilio sudedamosios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos teršia orą.

Senus bei eksploatuoti netinkamus automobilius surinkti ir apdoroti gali tik tokios veiklos leidimus turinčios įmonės (įmonių turinčių teisę teikti tokias paslaugas nurodo Aplinkos ministerija. Įmonių sarašus galite rasti čia).

Pridavus eksploatuoti netinkamus automobilius demontavimo įmonėms, pasirūpinama, kad senas automobilis būtų saugiai utilizuojamas. Demontuojant eksploatuoti netinkamą transporto priemonę, pašalinamos ir pagal reikalavimus saugomos pavojingos atliekos. Tuo tarpu pakartotiniam panaudojimui tinkančios dalys atrenkamos ir naudojamos dar kartą, o antrinės žaliavos (metalas, naudotos padangos, plastikas, stiklas) rūšiuojamos ir vėliau perdirbamos.

UAB "JMA Šiauliai" bendradarbiauja su Demontuotojų Asociacija ir numato, kad netinkamos eksploatuoti transporto priemonės galutinis naudotojas galėtų už atlygį ar bent be papildomo mokesčio atiduoti transporto priemonę tvarkyti į automobilių ardymo aikšteles visoje Lietuvoje (Surinkimo vietų sąrašą rasite čia). Po neeksploatuojamos transporto priemonės pridavimo, jos savininkaui ENTP tvarkytojas privalo išduoti "Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių sunaikinimo pažymėjimą", be kurio savininkas negalėtų tęsti transporto priemonės išregistravimo. Gavus ENTP sunaikinimo pymėjimą, savininkui per 30 dienų privalu kreiptis į VĮ "Regitra" dėl transporto priemonės išregistravimo.

Skatiname visus būti sąmoningais ir atsakingais Lietuvos piliečiais bei pasirūpinti, kad akumuliatoriai, eksploatuoti netinkamos transporto priemonės bei kitos automobilių medžiagos patektų į tokias atliekas surenkančias ir tvarkančias įmones.

Senų automobilių utilizavimas

Norėdami pasirūpinti savo senų automobilių utilizavimu galite tai greitai padaryti kreipdamiesi į mūsų partnerius, kurie turi licenzijas senų automobilių utilizavimui:

UAB "Mindera"
Šiaulių regionas
Adresas: Pramonės g. 9, Šiauliai
Tel.: +370 699 29 233
El. paštas: info@mindera.lt
www.mindera.lt

UAB "Autima"
Telšių regionas
Adresas: Šiaulių pl. 18, Telšiai
Tel.: +370 687 92 384
El. paštas: info@autima.lt
www.autima.lt

UAB "Kauno verslo grupė"
Kauno regionas
Adresas: Raudondvario pl. 127, Kaunas
Tel.: +370 642 70 000
El. paštas: subarudalys@gmail.com
www.kvgcompany.com

Grįžti atgal